A koronavírus válság egyik tőzsdei felhős sztárcége problematikus... vajon mi lehet vele a baj? Nos, mivel felhő és a sok felhős marketinganyagokból tudjuk, hogy a felhő biztonságos, biztos nem a biztonságával van probléma. Nos, nézzük hát mivel van akkor igazából probléma: természetesen a biztonságosságával.
"Sok baj van a Zoom nevű alkalmazással"
Több mint 13 millió aktív felhasználóval a Zoom az egyik legnépszerűbb felhőalapú kommunikációs platform, amelynek népszerűsége az elmúlt hetekben még inkább megugrott. Hazánkban a koronavírus miatti iskolabezárások után több tanár is ezt a platformot preferálja a konferenciahívásokhoz.A szolgáltatás kapcsán azonban az elmúlt években több súlyos sérülékenység is felmerült.
A Zoom fejlesztői nemrég közölték, hogy határozatlan ideig felfüggesztik az új funkciók fejlesztését, helyette a biztonsági problémák javítására fordítják erőforrásaikat – amiből az utóbbi időben érkező hírek szerint van bőven. Biztonsági szakértők legutóbb azt fedték fel, hogy a közvetítő-alkalmazás sérülékenységét kihasználva Windows-jelszavak lophatók el.
"Egyáltalán nem biztonságos a karantén nagy nyertese, a Zoom"
"Biztonsági problémák miatt korlátozza a Zoom használatát a német külügy"
"Az videókonferenciákra használt program biztonsági és adatvédelmi problémái miatt a német külügyminisztérium egy körlevélben tájékoztatta a dolgozóit, hogy a hivatali eszközökön nem engedélyezi tovább a Zoom használatát, írja a Handelsblatt. "
Remélem a felhők mostani felfutása csak arra lesz jó, hogy még többen utasítsák el őket.