Volt most egy cikk, ami elterelheti a figyelmedet egy sokkal fontosabb kérdésről, azzal, hogy nem azt emeli ki a hírből amit kellene.
Ami a felszínen van és a cikk szerint fontos, az az, hogy a Tesla autóidat visszabutíthatják szoftveresen és ez meg is történt most. Ez igen... ezen is el lehetne gondolkozni.
"Visszabutítja már eladott autói Autopilot-ját (is) Európában a Tesla"
"Az európai Tesla-tulajdonosok a napokban első kézben tapasztalhatják meg azt, hogy milyen hátrányokkal is jár az, ha autójuk asztali gépükhöz hasonlóan folyamatosan frissítésre kerül annak gyártója által. Méregdrágán megvett járműveik ugyanis egy új frissítésnek köszönhetően most visszabutulnak, és a jövőben kevesebbet fognak tudni annál, mint amire korábban voltak képesek."
Ami engem viszont jobban érdekel az az, hogy... a gyártó hogy éri el hogy fel is kerüljön a Teslára ez a frissítés. Én eddig azt gondoltam, hogy bemegyünk szépen egy szervízre és akkor történik meg, vagy ha mi magunk megcsináljuk, de ez a szöveg azt sugallja, hogy... a tulajtól függetlenül frissít.
Van állandó netrekapcsolódás és távolról lehet ilyen fontos dolgokat állítgatni?
Akkor erre hackerek is képesek lesznek, vagy képesek, vagy már rég képesek. Csak idő kérdése maximum.
Igazából ezzel el is dölt, hogy én Teslát nem kérek; egyszerűen egy olyan kocsi aminek menettulajdonságait hackerek távolról befolyásolhatják nem kell. És mindenkinek akinek fontos a biztonság így kellene hozzáállnia.
Ráadásul még nagyon idegedítővé is teszik:
"Ha mindez nem lenne elég, az autók mostantól 15 másodpercenként figyelmeztetni fogják az európai sofőröket, ha azok elengedik a kormányukat."
Kösz, nem kell ez a csili-vili, de igazából veszélyes, Elon Musk féle jövőautó.