Hát ennek sohase lesz vége. Ezért nem kéne mindent ráépíteni... A digitális világunk folyamatosan olyan állapotban van, hogy külső akarat kérdése, hogy összeomlasszák-e, mert sohase fogy ki a sebezhetőségekből. Most még megéri kémkedésre használni, de ha majd elér egy magasabb szintet, amikor már szinte mindent rábízunk és úgy alakul hogy nem lesz barátságos a viszony a külső hatalmakkal még ennyire se, szépen bedöntik majd az egészet.
"A Princeton Egyetem munkatársainak ugyanis állítólag sikerült olyan új támadási módokat találniuk a chipekben rejlő alapvető tervezési hibák kihasználására, amik ellen a gyártók által jelenleg előkészítés alatt álló javítások sem védenek majd meg."
"a cégek a biztonság elé helyezték a teljesítményt, így bevezették az úgynevezett spekulatív végrehajtást. Ezt nem most tették meg, hanem lassan két évtizede, mivel így biztosítható a programkódok leggyorsabb feldolgozása."
Vagyis pl. ennek segítségével a felhőben is régóta kalandozhattak a hackerek. Ha el is veszik tőlük ezt a játékszert marad még más nekik.
"nem egy, hanem több processzormag interakcióját használják ki egyébként védett információk (jelszavak, titkosítókulcsok, bankkártyaadatok, stb.) kifejtésére a memóriából. Ugyanakkor végső soron az új hackek is a gyorstárak, valamint a spekulatív végrehajtás sajátosságait kiaknázásával adnak lehetőséget a biztonsági szabályok és korlátok áthágására."
"Érdekesség, hogy a kutatók az új támadási módszerek kidolgozásához egy olyan, általuk megalkotott programszintetizáló eszközt használtak fel, ami a célarchitektúra sajátosságainak ismeretében automatikusan volt képes az újfajta támadókódok megírására. Ez ugyanakkor egyben azt is jelentheti, hogy segítségével további, jelenleg még ismeretlen támadási módszerek is megtalálhatók lehetnek az eredeti és a mostani új módokon kívül is."
Sebezhetőség volt, van, lesz. Biztonság pedig sohase.