A kis felhős, Big Datás Watson miután az egészségügy forradalmát igérte (és felemészett egy csomó vállalati forrást) és felsült vele durván, most egy igazán beteg ötletet talált ki, hogy igazolja a létét... bár már ez is mutatja, hogy magán se segített az egészségügyi "megoldása".
Nehogy félreértés legyen, a kis Watson igazából egy számítástechnikai izé, amit az IBM fejlesztett ki. Azért izé mert ez még a mindent mesterséges intelligenciának nevezünk kor előttről van, de mostmár erre is ezt mondják, bár korábban csak egy szuperkomputernek nevezték ami Big Data analízist csinál, szóval ja... tanult a sok bukásból és intelligens lett úgy tűnik.
Szóval a beteg sztori:
"Különvélemény élőben: egy robot megjósolná, ha csalni akar egy kereskedő"
"Gépi tanulással és mesterséges intelligenciával lepleznék le a pénzintézetek a csaló kereskedőket, még mielőtt egyáltalán elkezdenek bűnözni - számol be a Financial Times. "
"Az IBM Watson pénzügyi platformját használná az informatikai óriás arra, hogy elemezze a kereskedők beszélgetéseit, ezek hangszínváltozását, a hitelminősítések változását és számos egyéb tényezőt annak érdekében, hogy kiszűrje a csalásra készülő kereskedéseket."
Hogyan érjük el, hogy gyűlöljenek a munkatársaink, erre jó lesz.
Ez annyira beteg, hogy nem is idéznék többet innen, inkább egy korábbi történetet elevenítek fel, ahol gyerekek haltak meg a "csodás" Big Data jóslás miatt:
"Az amerikai Illonis állam gyámügyi hatósága néhány éve már egy számítógépes programot hív segítségül a családsegítő szakemberek munkájához. A program azt igyekszik megjósolni, hogy milyen valószínűséggel fenyegeti a gyermeket a következő két évben bántalmazásból származó sérülés vagy halál. A Chicago Tribune szerint azonban ezt a rendszert hamarosan megszüntetik."
"A gyámügyet segítő szoftvert két floridai cég, az Eckerd Connects és a Mindshare Technology tervezte. A lényege, hogy a hatóságnál lévő aktákat átvizsgálja, majd ezek alapján 1 és 100 közötti pontszámot ad a bántalmazáson átesett gyerekeknek. Minél magasabb a pontszám, annál nagyobb veszélyben van a gyermek."
"Az eddigi jóslatok szerint több mint 4000 gyerek esetében 90 százalék, vagy még ennél is magasabb az esélye a sérülésnek vagy a halálnak, míg 369 kilencévesnél fiatalabb gyerek esetében 100 százalékos fenyegetettséget hozott ki a rendszer."
"A szakemberek szerint ugyanakkor volt olyan gyermek, aki jóval kisebb pontszámot kapott, később azonban életét vesztette, így végül ez vezetett oda, hogy felhagyjanak az adatbányászattal.""