A számítástechnika áthatja az egész életünket lassan, úgyhogy nem csoda ha különböző témák mind egybekeverednek.
A mostani story is tartalmaz elemeket amik a számítástechnikai biztonság szempontjából irrelevánsak, mégis érdemes rájuk figyelni, hisz a kultúrharc elérte pl. a videójáték ipart.
Úgyhogy pár szót a story egyéb elemeiről. Egy PewDiePie nick nevű illető jelenleg a legnagyobb feliratkozószámmal rendelkező Youtuber. 79 577 891 feliratkozóval rendelkezik most. Ő már egy ideje eleve tüske a baloldal szemében és próbálja lejáratni, de a már meglévő ellenszenvet is fokozza, hogy 2018-ban a kultúrharc eljutott oda, hogy a "fehér férfi" sikere a Youtube-on sok bosszúságot okoz a baloldalnak mert... "fehér férfi" van a csúcson. Ez már eleve rossz. Úgyhogy mit csinál a baloldal... drukkol egy indiai nagyvállalatnak, hogy előzze meg az elsőségben. Igen... a baloldal ahhoz drukkol, hogy az egyetlen "kisembert" előzze meg egy nagy vállalat. Ez... nagyon baloldali... modern baloldali.
Na mind1, jöjjön az informatikai biztonsági rész lassan.
Vannak akik a "kisember" mellé álltak és azért kampányolnak, hogy PewDiePie maradjon a csúcson. Van aki a hackerkedést válaszotta ehhez.
Meghackelt egy csomó internetre kötött nyomtatót. És most jön a durva rész. Ő ehhez nem értett, de mégis 30 perc alatt megcsinálta, mert egyszerűen megvásárolta a netről a cuccot ami ezt lehetővé teszi.
Az illetőt annyira sokkalta, hogy mennyire egyszerűen lehet hackelni a mostanság használt nyomtatókat, hogy az eredetileg csak a PewDiePie-ért folytatott kampány kiegészült egy másik kampánnyal, ami arról szól, hogy mennyire rossz a nyomtatók biztonsága. Megjegyzem nem csak azoknak, de ez a fickó eddig jutott úgy tűnik.
"Spread the word with your friends about printers and printer security! This is actually a scary matter. Will tweet everything about this entire #pewdiepie hack later to explain to everyone exactly what went down. Also @pewdiepie please notice me
— TheHackerGiraffe (@HackerGiraffe) November 30, 2018"
Na én megtettem; szórom szét a hírt, hogy az internetre kötött nyomtatók biztonsága sz@r.
És íme ami őt sokkolta:
“The most horrifying part is: I never considered hacking printers before, the whole learning, downloading and scripting process took no more than 30 minutes.”
A hackelés csak 50.000 nyomtatót érintett, igazán gondolkodhatott volna nagyban is az illető, mondjuk pár tíz millióban, de amennyire tájékozottak egyesek a biztonsági problémákkal kapcsolatban, még egy ilyen kis apróság is sokkolja őket. A felhők korában 100 millió a belépő szint, de az IoT ipar is igyekszik felzárkózni ehhez.
Nem kéne hagyni.