Hackerek ma már olyan súlyos károkat okozhatnak, hogy atomfegyverrel válaszolhat rá az USA.
"Bemutatták azt a hetvennégy oldalas jelentést, amelyből kiderül, hogy a kormányzat nem tervezi az amerikai stratégiai nukleáris fegyverzet növelését, de Washington atomfegyverrel válaszolhat az Egyesült Államok és szövetségesei ellen esetlegesen intézett olyan nagyobb támadásokra is, amelyeket nem atomfegyverekkel követnek el."
"...kibertámadások és baktériumfegyverekkel elkövetett támadások is kiválthatnak nukleáris válaszcsapást."
"A fegyveres válaszcsapás ötlete azonban nem egyedi, még ha mások nem is atomrakétával válaszolnának egy hekkerakcióra: a The Telegraph cikke szerint Brüsszelben is készült már olyan törvényjavaslat, amely háborús agresszióként kezeli a virtuális támadást, és engedélyezné a fegyveres védekezést."
Az amerikai kormány már sokszor megtette, hogy hamis fenyegetés miatt támadott más országra, úgyhogy ilyen szempontból a digitális korszak nagyon jól jön, mert nagyon könnyen lehet kreálni digitális Pearl Harbor-t. Mondjuk egy igazi esetében meg nem lehet biztosan tudni, hogy az az ország támadott-e amire a jelek mutatnak, hisz ezt nehéz, talán lehetetlen teljes bizonyossággal kimutatni. Szóval ez is a régi vezetők tipikus válasza. Ez az egész így kukábavaló.