Új tech trendek és egyebek...

ÚJTECHKOR...

ÚJTECHKOR...

A Microsoft hanyatlik?

2026. július 14. - GABOR2

Miközben a Microsoft  rengeteg pénzt öl az AI-adatközpontokba, amik valószínű inkább viszik tőlük majd a jó sok pénzt, úgy tűnik a hagyományos piacuk is is hanyatlik.

Történelmi mélységbe, 60% alá zuhant a Windows piaci részesedése?

Persze próbálják védeni a dolgot, hogy erre nem így kell nézni és hogy a régi mérési módszerek nem megbízhatóak, de rentegetek egyéb dolog is jelzi, hogy rengetegen hagyják el a Windowsokat.

Az egyik legnagyobb jel maga a Microsoft kommunikáció. Rengeteg mindenkinek elege van a beépített AI-jukból, amivel kapcsolatban megint megigérték, hogy nem lesz kötelező... sokadik ingás... de persze, hogy rád akarják erőltetni, majd a semmiért építik és tartják fenn azt a sok adatközpontot amik égetik a pénzt non-stop?

És most azt is megcsinálták,- mivel sokan a Win 10 után nem mentek tovább Win 11-re, hogy megint meghosszabították a Win 10 frissítési támogatását egy évvel nemrég.

"Bréking: Meghosszabbította a Windows 10 támogatását a Microsoft - ingyen" 

És erről nagyon szeretnének, hogy tudjál:

"Meglepő emailt kezdett el szétküldeni a még mindig Windows 10-et használóknak a Microsoft"

Ezt egyébként a Microsoft részben magának is köszönheti, mert igazából rengeteg Win10-et használó gép alkalmas lenne simán futtatni Win11-et, de a Microsoft mesterségesen ezt megakadályozta a felesleges követelményeivel. És állítólag sokan inkább a Windows váltják le, nem a hardverüket ami simán lehet még jó és erős ami kb. mindent tud futtatni amúgy.

"A svájciak is dobják a Microsoft szoftvereit, nyílt forrásra állnak át helyette"

Amúgy a Microsoft biztonsági csapata hozta a szokásos formáját... Ami miatt már rég rászolgáltak volna arra, hogy elhagyják őket.

"Soron kívüli vészjavítást adott ki a Windows-ok veszélyes hibájára a Microsoft"

Amiből az lett - szokásos módon - hogy:

"Hibás lett a Microsoft soron kívül kiadott hibajavítása a Windows-okhoz"

A Microsoft fiókok sincsenek biztonságban, pedig azok a felhőben vannak ugye, ami a biztonság netovábbja a marketing anyagok szerint:

"Óriástámadást indítottak hackerek a Microsoft-fiókok ellen, törik is őket rendesen"

Brute force támadás, de valahogy még a kétfaktoros azonosítás se állítja meg, égő...

De a "legbrutálisabb" csak most jön: A Microsoft biztonsági csapata azt igéri még brutálisabbak lesznek... Ajjaj:

"Egyre brutálisabbak lesznek a foltkeddek - figyelmeztet a Microsoft"

Úgy tűnik a sebezhetőségek száma nemhogy csökken az idővel, hanem még nőni is fog... brutálisan. Az AI miatt.

És egy kedves kis hír ami valamennyire pozitívan zárult, a "semmit se birtokolsz" épülő világából:

"Törölte fiókját a Microsoft - erre beperelte a céget, és nyert vele szemben"

 

A bejegyzés trackback címe:

https://ujtechkor.blog.hu/api/trackback/id/tr3119136141

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása