Akik közelről figyelik, hogy miújság a bankok háza táján, azok sokat találkozhatnak mostanában azzal, hogy a bankok is egyre inkább digitálissá akarják tenni magukat. Sokat lehet hallani a szép dolgokról, csak aztán ha megvan akkor lehet újabb problémák miatt rettegni. Íme:
http://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/tobb_szaz_ceget_tarthatnak_rettegesben_eszak-koreai_hackerek.4.246087.html
Nos igen a hackerek. Nem, a bankok sem tudják megoldani, hogy a technikai megoldásaik megszabaduljanak a sebezhetőségeiktől, sőt a helyzett egyre csak rosszabb.
Észak-Koreaiaknak célpontjai voltak:
- Világbank,
- az Európai Központi Bank,
- a Deutsche Bank amerikai leányvállalata és a Bank of America,
- az orosz, venezuelai, mexikói, chilei és cseh jegybankok,
- sőt, még egy kínai pénzintézet, a Bank of China is szerepelt a "listán".
Igen a fejletlen Észak-Korea a gyenge infrastruktúrájával védve van egy válaszcsapástól, és ahhoz is jó szeme van, hogy lássa a többi ország mennyire sebezhető lett miközben fejletté vált.
Arra a felvetésre, hogy jó... betörnek, de a lényeg, vagyis a fizetőeszközök biztonságban vannak... nos nem. Viszik a pénzt is.
"Észak-Korea elvileg azért támadja a pénzintézeteket, hogy pénzhez jusson, a "hadjáratában" pedig egyre agresszívebb."
" ...korábban viszont a bangladesi jegybankot is megtámadta ugyanez a csoport, akkor több mint 80 millió dollár tűnt el,..."
A jövő pedig:
"A kiberbiztonsági szakértők szerint a hackercsoport eszközei és képességei egyre fejlődnek és így a célpontjaik köre is egyre szélesedhet; számtalan újabb cég válhat az elszigetelt ország hackereinek áldozatává. "
Akkor talán el kéne gondolkodni arról, hogy ez-e a jó irány. A technika sebezhetősége megmarad és a helyzet egyre csak rosszabb lesz. Az emberek pedig a bankokba hagyományosan azért teszik a pénzüket mert biztonságba akarják tudni. A bankok épp ezt a tulajdonságukat szüntetik meg a digitalizációval.